סגל אקדמי

עוזי ליבנר

פרופ' עוזי ליבנר

ראש המכון לארכיאולוגיה
בניין מנדל, חדר 232. שעות קבלה: יום ב', 15:30-14:30
02-5880144

מרצה בכיר בחוג לארכאולוגיה. מחקריו עוסקים בארץ ישראל ובפרט בגליל בתקופות ההלניסטית, הרומית והביזנטית: סקרים ארכיאולוגיים; התיישבות כפרית; בתי כנסת עתיקים; והיחס בין הממצא הארכיאולוגי למקורות ספרותיים.

ארלט דוד

פרופ' ארלט דוד

ראש התת-המדור האגיפטולוגי
02-5881128
שעות קבלה: בשבתון במהלך סמסטר א' תשפ"ב

כעורכת דין ואגיפטולוגית עסקה במחקרים בין-תחומיים שונים אודות מערכת המשפט המצרית, וכיום מתמקדת בניתוח של התמונה המצרית לפי גישה סטרוקטוראליסטית-סמיוטית. היתה חברה בקבוצת המחקר "כוחה של תמונה" במרכז סכוליון למחקר רב תחומי במדעי הרוח.

אורי דוידוביץ'

ד"ר אורי דוידוביץ'

חדר 510
קבלה בתיאום מראש

מרצה בחוג לארכאולוגיה, במדור המקראי. תחומי העניין: ארכיאולוגיה סביבתית ונופית, בעיקר של איזורי שוליים; שיטות מחקר וניתוח של סקרים ארכאולוגיים; ארכאולוגיה אזורית של מדבר יהודה ; פעילות אנושית במערות טבעיות; והתפתחות חברות מורכבות סביב המעבר לתרבויות עירוניות (התקופות הכלקוליתית והברונזה הקדומה).

Yossi Zaidner

ד"ר יוסי זיידנר

מתמחב בתרבות חומרית ואורח החיים של האדם בתקופות האבן הקדומה והתיכונה; יחסי הגומלין בין אדם מודרני לניאנדרטל; מוצא האדם המודרני; התפשטותו של האדם בתקופת האבן התחתונה והתיישבותו בלבאנט; מקורות של טכנולוגיית לוולואה.

erella-hovers

פרופ' אראלה חוברס

ראשת המדור לארכיאולוגיה פריסטורית
בניין ארכאולוגיה, חדר 302 בבנין הישן . שעות קבלה: יום א', 12:00-11:00
02-5882426

פרופסור מן המניין בחוג לארכאולוגיה, במדור לארכאולוגיה פרהיסטורית. נושאי מחקרה: ראשית התרבות החומרית לפני 2.5 מליון שנה; לימוד והבנה של מכלולי כלי אבן; תהליכי העברה תרבותית; תקופת הפליאולית התיכון

mq

פרופ' נעמה יהלום-מאק

ראשת המדור לארכאולוגיה של תקופות הברונזה והברזל (״המקראיות״)
ראשת המעבדה לחקר חומרים ארכאולוגיים וטכנולוגיות קדומות
קבלה בתיאום טלפוני
050-8322201

מרצה בחוג לארכאולוגיה ומזק"ק, במדור המקראי. מתמחה בארכאומטלורגיה (חקר מתכות עתיקות) ובתקופות הברונזה והברזל. מנהלת את חפירות תל זרור וחפירות באתרים שונים בקונטקסטים של ייצור

אורית פלג-ברקת

ד"ר אורית פלג-ברקת

ראשת המדור לארכיאולוגיה קלאסית
בניין ארכאולוגיה, חדר 505. שעות קבלה: יום ד', 13:00-12:00
02-5880330

מרצה בחוג לארכאולוגיה במדור הקלאסי. מומחית לאמנות ואדריכלות של התקופה ההלניסטית והרומית, מפעלי הבנייה של המלך הורדוס והארכאולוגיה של ירושלים מימי הבית השני ועד התקופה הביזנטית.