תואר בוגר

מטרת הלימודים לתואר בוגר היא להעניק לתלמידים ידע בסיסי ב"שפה" הארכאולוגית ובחשיבה ארכאולוגית בכיתה ובשדה, להביא להיכרות עם את הרקורד הארכאולוגי לתקופותיו, להציג בפניהם את מקומה של הארכאולוגיה בתוך התחום הרחב של לימודי האדם ואת קשריה עם ענפי המדעים השונים.

ארכאולוגיה נלמדת כתחום לימוד חד-חוגי עם לימודים משלימים או כאחד משני חוגים בתכנית לימודים דו-חוגית. הלימודים לתואר בוגר נמשכים שלוש שנים. לאחר שנה א' של מבואות, התלמיד בוחר תחום התמחות ("מדור") ראשי ותחום התמחות משני מבין המדורים בחוג. מעבר ללימודים בכיתה, כוללת תכנית הלימודים לתואר הראשון חפירה לימודית ומספר גדול של ימי סיור (בארץ ולעיתים בחו"ל) וקמפוסי מחקר במהלך שנות הלימודים לתואר.

ממצא ארכאולוגי

צירופי החוגים הנפוצים כחוג שני במסלול הדו-חוגי הם מקרא, היסטוריה של עם ישראל, לימודים קלאסיים, תולדות האמנות, גיאוגרפיה, אנתרופולוגיה.  בגלל הגיוון הרחב של תחומי ידע בתוך הארכאולוגיה, כמעט כל צירוף אחר (למשל ביולוגיה, גיאולוגיה, מתמטיקה) אפשרי גם כן.

למידע מפורט על סדר הלימודים בחוג לחצו כאן (PDF). (הקובץ רלוונטי למי שהחלו את לימודיהם בשנת תשע"ח. לצפייה בשנתונים משנים קודמות לחצו כאן, בחרו את השנה הרלוונטית בראש הדף ואחר כך לחצו על כפתור "צפייה בפרק" בשורה "ארכאולוגיה והמזרח הקרוב הקדום").

 

רשימת הקורסים